No icon

وطنیست عالیست

 چهارمین نمایشگاه تولیدات داخلی تحت نام"وطنیست عالیست" امروز درشهرهرات گشایش یافت

وطنیست عالیست

 چهارمین نمایشگاه تولیدات داخلی تحت نام"وطنیست عالیست" امروز درشهرهرات گشایش یافت

به گزارش خبر گزاری ندای آگاه، این نمایشگاه که ازسوی اتاق های تجارت و صنایع ومعادن ولایت هرات راه اندازی شده است توسط محمد سروردانش معاون دوم جمهوری،محمد آصف رحیمی والی هرات وبرخی اعضای کابینه امروز گشایش یافت.

گفته می شود،  درین نمایشگاه که پنج روز ادامه خواهد داشت دریکصد و سی غرفه محصولات تولیدی، صنایع دستی خانم های صنعت کار و انواع تولیدات داخلی به نمایش گذاشته شده است.

 والی هرات ضمن استقبال ازبرگزاری این نمایشگاه  می گوید:" مابه اين باورهستيم كه سكتور خصوصي نقش محرك اصلي را در رشد اقتصادي يك كشور در دراز مدت ايفا ميكند ؛ زيرا در اقتصاد درحال رشد بخش خصوصي توانمندي لازم در امر درآمد زايي وكارآفريني دارد" .

به باور والی هرات، سكتور صنايع موجود درشهرك صنعتي هرات ظرفیت سرمایه گذاری میلون ها دالر را دارد و می تواند برای شهروندان هرات زمینه اشتغال زایی را در این ولایت فراهم نماید.

این مقام حکومتی اطمینان می دهد؛ كه با تداوم روند سرمايه گزاري كنوني درشهرك صنعتي، ميزان توليدات كنوني ده ها برابر افزایش خواهد داشت.

 در همین حال محمد سرور دانش معاون دوم ریاست جمهوری ازپیشرفت های اقتصادی واجتماعی ولایت هرات ستایش نمود گفت: "هرات از شهرهای بزرگ کشوراست که از نگاه فرهنکی، تجارتی، اقتصادی طی سال های اخیر رشد قابل ملاحظه ای نموده و درسطح کشور از جایگا فو ق العاده ای برخوردار است .

 معاون دوم ریاست جمهوری از برگزار کننده گان نمایشگاه تولیدات داخلی ابراز سپاس نموده و رشد سکتور خصوصی و افزایش سرمایه گذاران و تاجرین ملی  را در کشور امید وار کننده دانست.

از سوی هم کامله صدیقی معین و سرپرست وزارت معادن و صنایع کشور از فعالیت سه هزار فابریکه در شهرک صنعتی هرات  یاد آوری نموده گفته است که،  این وزارت مصمم است تا طرح های تشویقی را برای سرمایه گذاران داخلی فراهم سازد.

گفتنیست؛ درین نمایشگاه محصولات داخلی از قبیل، ماشین آلات، انواع نوشیدنی ها، لبنیات، غذاهای وطنی، گلیم، نرم افزار های موتر، ادویه جات، دارو و صنایع دستی به نمایش گذاشته شده است که برای مدت پنج روز برای عموم  بازدید کنننده گان باز میباشد.

با این حال سرمایه گزاران در هرات، از حکومت میخواهند تا تعرفه های گمرکی اجناس مشابه را که ازکشور های همسایه  وارد افغانستان میشود را بلند برده و همچنان از رقابت های نا سالم جلوگیری نماید؛ تا آنان بتوانند محصولات بهتر داشته باشند وسر پای خود بیستند.

 

Comment