بانوی پیر ایتالیا، بارسلونا را در خانه اش درهم کوبید

بانوی پیر ایتالیا، بارسلونا را در خانه اش درهم کوبید

در دور ششم یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان ۲۰۲۰ اروپا، چندین دیدار شب گذشته برگزار گردید که در یکی از این بازیهای جذاب تیم یوینوس بارسلونا را با نتیجه ۳-۰ درهم کوبید و با صدر نیشنی گروه خود به دور بعد صعود کرد.

این بازی که در نیوکمپ (خانه بارسلونا) برگزار شده بود رونالدو توانست دو گول را از روی نقظه پنالتی وارد دروازه بارسلونا نماید. 

یوونتوس در ابتدا بازی را خوبتر شروع کرد  و در نهایت در دقیقه 12 به گل اول دست یافت که کرستیانو رونالدو این گول را از روی نقطه پنالتی به زیبایی وارد دوازه حریف نمود.

برتری یوونتوس ادامه یافت و این تیم در دقیقه 19 به گل دوم هم دست یافت. روی ارسال دقیق خوان کوادرادو از سمت راست، وینستون مکیکنی بدون یارگیر و با یک ضربه آکروباتیک و تماشایی زننده گل دوم تیمش لقب گرفت. 

بارسلونا در صدد جبران برآمد و دقایقی بعد لیونل مسی با یک ضربه زمینی می توانست اختلاف را به حداقل برساند، اما جیجی بوفون دروازه را بسته نگهداشت.

در دقایق پایانی نیمه اول باز هم ضربه زمینی لئو مسی از درون محوطه و در صحنه مشکوک به پنالتی در اختیار بوفون قرار گرفت و یوونتوس در نهایت با برتری 0-2 راهی نیمه دوم شد.

بارسلونا نیمه دوم را هجومی آغاز کرد و در همان ابتدا لیونل مسی فرصت داشت اختلاف را به حداقل برساند، اما ضربه محکم کاپیتان بلوگرانا در اختیار جان لوییجی بوفون قرار گرفت.

در دقیقه 50 در شلوغی محطه توپ به دست کلمنت لانگله برخورد کرد و داور در نهایت بعد از بازبینی صحنه، پنالتی اعلام کرد. رونالدو باز هم پشت توپ قرار گرفت و با ضربه ای خلاف جهت گل سوم را به ثمر رساند.

در دقیقه 57 و روی ارسال لیونل مسی از سمت چپ بود که بارسلونا صاحب فرصت بسیار خوبی برای گلزنی شد، اما ضربه سر آنتوان گریزمان به دیرک دروازه یوونتوس برخورد و گول نشد.

دقایقی بعد یک بار دیگر لیونل مسی با حرکتی انفرادی صاحب موقعیت شده و از پشت محوطه اقدام به ضربه زدن کرد، اما این بار نیز بوفون به زیبایی دروازه تیمش را نجات داد.

در دقیقه 83 لیونل مسی دوباره در پشت محوطه جریمه یوونتوس حرکت کرده و می توانست گل اول تیمش را وارد دروازه بوفون کند، اما ضربه فنی او با اختلاف کمی از کنار دروازه به بیرون رفت.در دقیقه 88 این بار ضربه زمینی مسی باز هم توسط بوفون مهار شد.

در نتیجه این بازی یوینتوس با اختلاف ۳-۰ پیروز میدان شد و با ۱۵ امتیاز صدر نشین گروه خود به دور یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان اروپا صعود کرد.