چهار تیم ( بارسلونا، یوونتوس، سویا و چلسی) صعود شان به مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان قطعی شد

چهار تیم ( بارسلونا، یوونتوس، سویا و چلسی) صعود شان به مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان قطعی شد

در پایان هفته چهارم دور گروهی لیگ قهرمانان اروپا، هشت دیدار برگزارشد که تیم‌های بارسلونا، یوونتوس، چلسی و سویا جواز صعود به مرحله یک هشتم نهایی را کسب کردند.

از گروه E دو دیدار برگزار شد که در پایان تیم‌های چلسی و سویا با کسب پیروزی برابر رقبا توانستد با وجود دو دیدار باقی مانده جواز صعود به دور گروهی را کسب کنند.

در این گروه چلسی در ادامه روند پیروزی هایش موفق شد با نتیجه ۲ بر یک و با گل‌های هادسون اودوی و اولویر ژیرو در دقایق ۲۲ و ۹۱ از سد رن فرانسه بگذرد تا شاگردان فرانک لمپارد با رساندن مجموع امتیازات شان به عدد ۱۰ ضمن ایستادن در صدر این گروه جواز صعود به دور حذفی را کسب کنند.

در دیگر دیدار این گروه سویا هم با همین نتیجه برابر کراسنودار به پیروزی رسید و سویا هم با ۱۰ امتیاز به جمع ۱۶ تیم مرحله حذفی راه پیدا کرد.

در گروه F هم تیم‌های دورتموند و لاتزیو با پیروزی برابر حریفان جایگاهشان در بالای جدول را تثبیت کردند و در آستانه صعود به مرحله یک هشتم نهایی قرار گرفتند.

دورتموند در ادامه روند درخشان ارینگ هالد در امر گلزنی موفق شد با نتیجه پرگل ۳ بر صفر از سد کلوب بروژ بگذرد تا با ۹ امتیاز در صدر جدول این گروه بایستد. برای شاگردان فاوره در این بازی هالند در دقایق ۱۸ و ۶۰ و سانچو در دقیقه ۴۵ گلزنی کردند.

همچنین در پایان دیدار‌های گروه G نیز تیم‌های بارسلونا و یوونتوس با پیروزی برابر رقبایشان راهی مرحله یک هشتم نهایی شدند تا عملا دو دیدار آینده این دو تیم تشریفاتی و برای تعیین جایگاهشان در جدول باشد.

بارسلونا موفق شد در شب غیبت لیونل مسی با نتیجه پرگل ۴ بر صفر برابر میزبانش دیناموکیف به پیروزی برسد تا شاگردان رونالد کومان با ثبت چهارمین بردشان ۱۲ امتیازی شوند و گام به دور حذفی بگذارند. برای بارسا سرجینیو دست در دقیقه ۵۲، برایتویت در دقایق ۵۷ و ۷۰ و گریزمان در دقیقه ۹۲ موفق به گلزنی شدند.

در دیگر بازی یوونتوس در شب گلزنی رونالدو توانست برابر مهمانش فرنتس واروش به پیروزی ۲ بر یک برسد تا شاگردان پیرلو هم با ۹ امتیاز به جمع شانزده تیم دور حذفی راه یابند. برای یووه در این بازی کریستیانو رونالدو در دقیقه ۳۵ و آلوارو موراتا در دقیقه ۹۲ گلزنی کردند.

در گروه H نیز دو دیدار برگزار شد که منچستر یونایتد در اولدترافورد جشنواره‌ای از گل به راه انداخت و موفق شد با نتیجه ۴ بر یک برابر باشاک شهیر ترکیه به پیروزی برسد تا ضمن جبران شکست دور رفت برابر این تیم با ۹ امتیاز جایگاهش در صدر این گروه را تثبیت کند.

برای شیاطین سرخ در این بازی برونو فرناندس در دقایق ۷ و ۱۹، مارکوس راشفورد در دقیقه ۳۵ و دنیل جیمز در دقیقه ۹۲ گلزنی کردند و تک گل باشاک شهیر را دنیز توروک در دقیقه ۷۵ به ثمر رساند.

در بازی دیگر این گروه پاریسن ژرمن با گل دقیقه ۱۱ نیمار از روی نقطه پنالتی توانست از سد لایپزیگ بگذرد تا شاگردان توخل با ۶ امتیاز در رده دوم جدول قرار بگیرند.