شکایت انتخاباتی کمپاین ترامپ در پنسیلوانیا ناکام ماند

شکایت انتخاباتی کمپاین ترامپ در پنسیلوانیا ناکام ماند
کاپی از انترنت

محکمه یی در پنسیلوانیا شکایت کمپاین ترامپ که خواستار ابطال میلیون ها رای پستی در این ایالت کلیدی بود را رد کرده است.

قاضی متیو بران گفت این شکایت، که طی آن کمپاین ترامپ مدعی نقض مقررات می شد، "بی ارزش" است.

با این تصمیم راه برای تصدیق پیروزی جو بایدن در این ایالت که صحنه مبارزات شدید انتخاباتی بود همواره می شود. آقای بایدن با اختلاف حدود ۸۰ هزار رای در این ایالت از رقیب خود جلوتراست .

این تازه ترین شکست برای دونالد ترامپ در محاکم است که سعی داشته نتایج انتخابات سوم نوامبر که در آن شکست خورد را تغییر دهد.

ترامپ تاکنون به شکست اذعان نکرده و ادعاهایی دایر بر تقلب گسترده در انتخابات مطرح کرده است بی آنکه شواهدی محکمه پسند ارائه کند.

در پنسیلوانیا کمپاین ترامپ از یک محکمه فدرال خواسته بود تقریبا هفت میلیون رای را باطل کند که شکست خورد

اما قاضی متیو بران در حکم خود نوشت: که کمپاین ترامپ برای پیش بردن این ادعا باید "مجهز به استدلال های قانع کننده حقوقی و براهین محکم دایر بر فساد افسارگسیخته" می بود.

او افزود که کارزار ترامپ در عوض "با ادله سست بنیاد و بی ارزش و اتهامات مبتنی بر حدس و گمان" که "شواهدی دال بر آنها وجود ندارد" به محکمه آمده است.او گفت: "در ایالات متحده آمریکا، با این ادله نمی توان رای حتی یک نفر را از او گرفت، چه رسد به این همه آرا در ششمین ایالت پرجمعیت کشور."

به این ترتیب آخرین تلاش عمده کمپاین ترامپ برای به تاخیر انداختن تصدیق نتایج در این ایالت  که قرار است دوشنبه انجام شود  برطرف می شود.