معترضان در غور: والی عقب ماندگی ذهنی و عقلی دارد و باید برکنار شود

معترضان در غور: والی عقب ماندگی ذهنی و عقلی دارد و باید برکنار شود

شماری از باشندگان ولایت غور با راه اندازی تظاهراتی خواهان برکناری والی این ولایت شدند. آنان می گویندکه والی عقب ماندگی ذهنی و عقلی دارد و بجای تامین امنیت دست به نقاق افگنی میان مردم می‌زند.

به گفتۀ معترضان، نورمحمد کوه نورد والی این ولایت به خاطر بازگشایی شاهراه غور-هرات و تأمین امنیت مردم نیز هیچ‌کاری نکرده و بیشتر به نفاق‌افگنی در میان مردم دامن زده است.

این معترضان با برپایی خیمۀ تحصن، درِ ساختمان مقام ولایت را بسته‌اند و خواهان برکناری والی این ولایت شدند. آن‌ها هشدار می‌دهند، تا زمانی‌که به خواسته‌های‌شان نرسند دست از اعتراض نمی‌کشند.

معترضان غوری هم‌چنان با صدور قطعنامه‌یی از حکومت مرکزی می‌خواهند تا هرچه زودتر آقای کوه‌نورد را برکنار و به جای او شخص توانا و مدبر را به عنوان والی معرفی کند.

اما نورمحمد کوه‌نورد، والی غور اعتراض باشنده شندگان این ولایت را برخاسته از اختلافات قومی می‌داند و می‌گوید، «دشمن» با استفاده از مردم می‌خواهد مانع عملیات در منطقۀ آهنگران این ولایت شود.

باشنده‌گان غور در حالی دست به اعتراض زده‌اند و خواهان برکناری والی این ولایت هستند که از دو سال به این‌سو شاهراه غور-هرات به روی موترهای باربری بسته است و ناامنی‌ها در اطراف شهرفیروزکوه بیشتر شده است.