وزارت حج و اوقاف؛  سخنان مولوی انصاری آتش جنگ را شعله‌ور می کند

وزارت حج و اوقاف؛  سخنان مولوی انصاری آتش جنگ را شعله‌ور می کند

وزارت حج و اوقاف  سخنان مولوی انصاری آتش جنگ را شعله‌ور می کند

وزارت حج و اوقاف از ارگان‌های عدلی و قضایی خواسته که اظهارات مولوی انصاری بررسی شود، تا جلو چنین حرکات غیرمسئولانه و جانب‌دارانه‌ گرفته شود.
در اعلامیه‌ وزارت ارشاد، حج و اوقاف که روز گذشته (شنبه، ۲ حوت)‌ منتشر شده، آمده است که اوضاع افغانستان در نقطه‌ بسیار حساس قرار دارد و چنین اظهارات تنها می‌تواند آتش جنگ را شعله‌ور کرده و به شدت آن می‌افزاید.

پیش ازین حمد الله محب مشاور امنیت ملی نیز گفته بود که گفته های مولوی انصاری باید بررسی شود.


اعلامیه افزوده که این گونه اظهارات همچنان سبب کشتار بیشتر مردم بی‌گناه توسط تروریستان می‌شود و نتیجه‌ این همه نابسامانی قطعاً به نفع دشمنان سودجو و فرصت‌طلب خواهد بود.
در اعلامیه آمده است: «اظهارات ملا انصاری می‌تواند پیامد‌های ناگواری در پی داشته باشد، مزید به ریختن خون انسان‌ها، سبب تخریب منازل و مراکز دینی و فرهنگی، فعالیت‌های تجاری و خدماتی در کشور می‌گردد».
اظهارات اخیر مولوی انصاری درحالی مطرح شده که سازمان‌ها و کشورهای مختلف اسلامی جنگ در افغانستان را برادرکُشی، حرام و خلاف دستورهای دینی خوانده‌اند.
مولوی انصاری روز گذشته در خطبه‌‌ی نماز جمعه گفت بود، هر کس که از نظام حمایت کند، مرتکب گناه کبیره شده است. او همچنان گفته است آن‌عده علمای دین نظام کنونی را تأیید می‌کنند، از جمله علمای یهود و نصارا هستند.