طالبان؛ یک چرخبال ارتش را سقوط دادیم، وزارت دفاع رد است

طالبان؛ یک چرخبال ارتش را سقوط دادیم، وزارت دفاع رد است

طالبان با نشر اعلامیه مدعی اند که یک چرخبال نوع بلک هاک نیروهای امنیتی را در ولسوالی واشیر ولایت هلمند سقوط داده‌اند؛ اما وزارت دفاع ملی با رد ادعای طالبان می‌گوید که این چرخبال نشست اضطراری کرده است.

در اعلامیه‌ی گروه طالبان آمده است که این چرخبال ناوقت روز گذشته (چهارشنبه، ۱۱ حمل) در ساحه‌ی بین مناطق «کوکی» و «تامنیان» هنگامی هدف قرار گرفت که برای انجام بمباران جنگ‌جویان این گروه به ساحه آمده بود.

در این اعلامیه همچنان آمده است که نیروهای دولتی در ساحه‌ی یادشده پاسگاه افراز می‌کردند و هنگامی که جنگ‌جویان طالب قصد جلوگیری از آن را داشتند، درگیری صورت گرفته است.

اعلامیه  افزوده که در این رویداد چهار نیروی ارتش به‌شمول یک فرمانده‌شان به نام محمدولی حقمل کشته شده و خلبان و عمله‌ی پرواز زخمی شده‌اند.

در همین حال وزارت دفاع با نشر خبرنامه‌ی گفته است که یک چرخبال نوع بلک هاک ارتش حوالی ساعت ۶:۳۵ دقیقه‌ی شام روز گذشته در مربوطات ولسوالی نهرسراج ولایت هلمند نشست اضطراری کرده است.

در اعلامیه‌ی این وزارت آمده است که در نتیجه‌ی این نشست اضطراری به سرنشینان چرخبال آسیبی نرسیده وچگونگی نشست اضطراری این چرخبال را بررسی می‌کند.